Бандурна майстерня

У цьому розділі поступово будуть зібрані матеріали для молодих майстрів: виготовлення, ремонт інструменту, акустика звукоутворення, будова механіки для перемикання тональностей, ретроспектива конструкційних особливостей бандури. Особливу увагу плануємо приділити використанню сучасних технологій та матеріалів для виробництва та вдосконалення бандур.

Як виготовляють бандури у США: , американського майстра бандур, українця за походженням.

Як виготовляють бандури харківського типу у Канаді:

Ремонт щипкових iнструментiв
Курінний О. Варіанти корегування строю бандур з механізмом альтерації та проблеми регулювання (стаття)

Відмінність корегування строю бандур без механізму та з механізмом альтерації полягає насамперед у тому, що бандура без механізму має стабільний тиск струн на корпус та раму інструмента. Тоді як бандура з механізмом альтерації при змінах тональності (притисканнях та вкорочуваннях робочої довжини струн) зазнає змін в навантаженні на раму й корпус інструмента. Олег Курінний у статті розглядає варіанти найбільш точного настроювання та регулювання механіки інструменту на прикладі бандур фабрики "Трембіта" (т.зв. львівських бандур).

 

Завантажити
Изготовление и ремонт щипковых музыкальных инструментов
Комаров В., Федюнин С. Изготовление и ремонт щипковых музыкальных инструментов

Непогане видання радянських часів. Описана технологія деревообробки, породи деревини для виготовлення музичних інструментів, як підбирати відповідну деревину на корпус, деку, гриф. Книга дає можливість познайомитись із технологією виготовлення практично всіх народних щипкових інструментів (крім бандури). Окремий інтерес становлять креслення і опис виготовлення криловидних гусел. Також детально описано виготовлення різних частин інструменту та їх ремонт.

Деякі поради, особливо в частині лакування, фарбування деревини та фінішної обробки на даний час застаріли і не використовуються. kalyan.k-p.net.ua

Завантажити
Устройство и ремонт народных музыкальных инструментов
Прокопенко М. Устройство и ремонт народных музыкальных инструментов

Цей посібник написано викладачем Київської консерваторії, талановитим майстром і конструктором народних інструментів. Микола Прокопенко реконструював українську ладкову кобзу, створив хроматичну арфо-бандуру із двобічним доступом до струн. У цій книзі вміщено детальну інформацію про більшість народних інструментів часів Радянського Союзу, в тому числі бандуру. Даються практичні рекомендації по ремонту тріщин деки, корпусу, виготовленню нової деки, лакуванню, тощо.

Завантажити